Su latvių snaiperiais nesusitvarkę lietuviai krito Vilniuje

Lietuvos rinktinė ruošiasi kovoms pasaulio čempionato atrankoje ir sužaidė vieninteles draugiškas rungtynes iki kovos su Kroatija.

Vis dėlto lietuvių repeticija buvo itin nesėkminga. Lietuviai 80:97 buvo priversti pripažinti Latvijos pranašumą.

Latviai šiose rungtynėse pataikė net 15 tritaškių iš 31, kas yra 48% tikslumas.

Lietuviams šiose rungtynėse nepadėjo vos šiandien į Lietuvą sugrįžę Renaldas Seibutis ir Rokas Giedraitis.

Nors pirmajame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką, Janio Timmos tritaškis kėlinio pabaigoje leido latviams pirmauti 23:19.

Iniciatyvą perėmę kaimynai rungtynes kontroliavo ir antrajame kėlinyje ir jau po pirmosios rungtynių dalies turėjo 8 taškų pranašumą (45:37).

Po pertraukos Lietuvos rinktinei nepavyko užsikurti. Nors ketvirčio pabaigoje deficitas buvo ištirpęs iki 4 taškų (43:47), latvių spurtas 10:3 leido svečiams įgauti dviženklę persvarą ir ją išlaikyti iki kėlinio pabaigos – 68:56.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė išvis subyrėjus, o jam įpusėjus aikštės šeimininkai jau turėjo ir 20 taškų deficitą (61:81). Vis dėlto iki rungtynių pabaigos lietuviams pavyko deficitą kiek sumažinti ir užbaigti rungtynes kiek sėkmingiau.

Lietuva: Edgaras Želionis 15, Mantas Kalnietis (3/5 trit.) ir Mindaugas Kuzminskas (1/6 trit.) po 11, Eimantas Bendžius 9, Edgaras Ulanovas 8, Evaldas Kairys ir Artūras Gudaitis (7 atk. kam.) po 7.

*Latvija: Janis Timma (4/10 trit.), Rihardas Lomažas (3/5 trit.) ir Martinas Meieras (10 atk. kam.) po 18, Janis Strelniekis ir Aigaras Škėlė po 10. *