„Žalgiris“ po atkaklios kovos išvykoje palaužė „Lietkabelį“

lkl.lt

Panevėžio „Lietkabelis“ (22-13) metė Kauno „Žalgiriui“ (29-4) rimtą iššūkį, tačiau Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą po pertraukos ir atlaikę varžovų šturmą šventė pergalę 81:76 (20:24, 17:15, 26:14, 18:23).

Nugalėtojus į priekį vedė Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas, pelnę atitinkamai 16 ir 15 taškų. Pralaimėtojų gretose žibėjo Kauno komandai priklausantis Paulius Valinskas, įmetęs 17 taškų, iš kurių 9 – jau pirmajame kėlinyje.

Pirmoje susitikimo pusėje atkakliai taškas į tašką su varžovais žaidęs bei dažniau atsilikinėjęs nei pirmavęs „Žalgiris“ pirmą kartą atsiplėšė trečiajame ketvirtyje, kai spurtavo 17:3 bei įgijo dviženklę persvarą 63:53.

Šeimininkai nenuleido rankų bei ketvirtajame kėlinyje prisivijo 62:65, tačiau lemiamu metu „Lietkabelis“ klydo ir mėtė pro šalį, o kauniečiai atstatė dviženklę persvarą 78:68.

Paskutinę minutę „Žalgiris“ atsipalaidavo ir po savo klaidų suteikė 76:81 prisivijusiems panevėžiečiams paskutinį šansą, bet jie galutinai sudužo kamuolį paskutinėmis sekundėmis praradus P. Valinskui.
Panevėžio klubas žaidė be traumuotų Simo Jasaičio ir Stefano Sinoveco.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Jamaras Wilsonas 15, Donatas Tarolis 13, Ikenna Iroegbu 12 (4 kld.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 16, Brandonas Daviesas 15 (22 n.b.), Edgaras Ulanovas 13, Artūras Milaknis 8.