Dakaro ralyje lyderio poziciją susigrąžino S. Sunderlandas, iš lietuvių greičiausias A. Juknevičius (B. Vanago komentaras)

Trečiame Dakaro ralio greičio ruože Samas Sunderlandas užfiksavo geriausią rezultatą ir susigrąžino pirmąją vietą bendroje įskaitoje.

Britas pirmavo pasiekus trečiąjį punktą, bet vėliau prarado laiko komandos draugui Toby Price‘ui ir Pablo Quintanillai, kuris vienu metu pirmavo, bet vėliau prarado keturias minutes.

Pasiekus šios dienos greičio ruožo finišą, S. Sunderlandas užfiksavo geriausią rezultatą ir artimiausią varžovą, „Honda“ lenktynininką Keviną Benavidesą, aplenkė 3 minutėmis.

Kurį laiką pirmavęs P. Quintanilla finišavo penktas, į priekį praleidęs T. Price‘ą ir Ricky Brabecą.

Buvęs greičiausias dviejuose greičio ruožuose iš trijų, S. Sunderlandas bendroje įskaitoje pakilo į pirmąją vietą ir artimiausią varžovą K. Benavidesą lenkia daugiau nei 4 minutėmis.

Po vakarykščio greičio ruožo į pirmąją vietą pakilęs Joanas Barreda šiandien pasiklydo ir lyderiui prarado net 28 minutes.

Greičiausias „Yamaha“ lenktynininkas Adrianas van Beverenas, iki šiol buvęs antras, šiandien taip pat prarado daug laiko, 12 min., ir bendroje įskaitoje nukrito į septintą vietą.

Finišą šiandien jau pasiekė Balys Bardauskas. Tarp motociklininkų lietuvis užfiksavo 105-ą rezultatą.

Keturračių klasėje nuo varžovų tolsta Ignacio Casale. Čilietis buvo greičiausias trečiame greičio ruože iš eilės. Pagrindinį varžovą Sergejų Karyakiną, I. Casale šiandien aplenkė 24 minutėmis. Šie du sportininkai toliau savo klasėje užima pirmą ir antrą vietas.

Automobilių klasėje antrąją pergalę šių metų ralyje iškovojo „Toyota“ automobiliu važiuojantis Nasseras Al-Attiyah. Sportininkas artimiausią varžovą, „Peugeot“ atstovą Stephane‘ą Peterhanselį, aplenkė keturiomis minutėmis ir bendroje įskaitoje iš penktos pozicijos pakilo į trečią. Tuo tarpu antras šiandien finišavęs S. Peterhansellis tapo nauju ralio lyderiu.

Po vakarykščio greičio ruožo pirma vieta džiaugęsis kitas „Peugeot“ lenktynininkas Cyrilas Despres šiandien nugalėtojui nusileido beveik 8 minutes ir finišavo ketvirtas. Tuo tarpu ketvirtoje ir penktoje vietose finišo liniją kirto dar du prancūzų ekipos pilotai – Carlosas Sainzas ir Sebastienas Loebas.

Toliau nesiseka „Mini“ komandos lenktynininkams. Mikko Hirvonenas šiandien susidūrė su techniniais gedimais ir buvo priverstas ilgam sustoti. Suomis prarado daugiau nei pusantros valandos.

Skausmingai ši diena baigėsi kitam „Mini“ lenktynininkui Nani Romai. Ispanas neišvengė avarijos, kurios metu patyrė galvos ir kaklo traumas. Tiesa, nepaisant avarijos, N. Roma pasiekė finišą nuo nugalėtojo atsilikęs 26 minutėmis.

Finišą pasiekė visi trys lietuvių ekipažai. Geriausiai šiandien sekėsi Antanui Juknevičiui, kuris finišavo 25-as. Už jo finišą 27-oje vietoje kirto Benediktas Vanagas ir 34-oje Vaidotas Žala. Visi lietuviai lyderiui pralaimėjo daugiau nei valandą.

Po šio etapo startinę poziciją pagerinti pavyko tik B. Vanagui, kuris po nesėkmių pirmuose etapuose šiandien startavo iš 37 pozicijos.

„Techniškas greičio ruožas, daug kopų, akmenų, fesh-fesh dangos.
Viskas būtų buvę begalo sklandžiai, jeigu kaip pirmokai nebūtume padarę keletos klaidų. Užstrigome ten, kur tikrai nereikėjo. Praradome apie 25min…
Vakar dienos “kūlverstukas” tikrai paveikė, stengiausi būti atsargesnis. Bet tai išaukė užstrigimu.
Automobilis – sveikas. Buvo daug lenkimų, važiavome ilgai dulkėse.
Tačiau, nežiūrint visko, darbą padarėm ir ryt turėsime geresnę starto poziciją.“, – po etapo rašė Benediktas Vanagas.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts