Klaipėdoje – Rūtos Meilutytės svaiginantis šėlsmas trumpajame baseine

Rūta prisiminė pergalių skonį

Praeityje geriausia Lietuvos plaukike laikyta jauniausia olimpinė čempionė Lietuvos sporto istorijoje Rūta Meilutytė įrodinėja, kad į praeities paraštes ir istorijos analus ji žengti dar nesirengia.

Visų pirma plaukimo gerbėjus nustebino sportininkės noras grįžti į plaukimą po to, kai po nepraeitos dopingo kontrolės 2019 metais ji buvo porai metų suspenduota nuo profesionalaus sporto ir tuomet net paskelbė apie karjeros pabaigą. Kokios formos bus šiuo metu 24 metų amžiaus R. Meilutytė ir ką pasieks atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate Klaipėdoje, buvo galima tik spėlioti.

Dabar jau galima drąsiai konstatuoti, jog visus skeptikus talentingiausia visų laikų Lietuvos plaukikė nutildė įspūdinga maniera. Trumpajame 25m baseine kaunietė nesunkiai laimėjo aukso medalį plaukdama 100 metrų krūtine, o netrukus savo apdovanojimų kolekciją papildė ir sidabru plaukiant 50m peteliške.

Dar vieną aukso medalį sportininkė iškovojo penktadienį, laimėdama auksą 50m peteliške distancijoje. Jos gruodžio 17 dieną užfiksuotas laikas – 29,33 sek. pranoko tą pačią dieną Izraeliui pasaulio pirmenybių auksą atnešusios Anastasijos Gorbenko parodytą rezultatą Abu Dabyje.

Vis dėlto, įspūdingiausia dalis buvo pasilikta šeštadieniui, kuomet plačiapetė atletė net du kartus gerino Lietuvos rekordą kovodama 50m distancijoje laisvuoju stiliumi. Iš pradžių ji tai padarė rytiniuose kvalifikaciniuose plaukimuose (24,64 sek.), o vėliau ir plaukdama vakariniame finale (24,32sek.). Tai garantavo ne tik auksą šioje rungtyje, bet ir savo pačios dar 2013 metais užfiksuoto rekordo pagerinimą (24,95 sek.)

Iš viso 2012 metų Londono olimpinė čempionė atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate nuo ketvirtadienio iki šeštadienio laimėjo 4 medalius: 3 aukso ir 1 sidabro.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts