Krupeckaitė ir Marozaitė olimpinėse žaidynėse – penktos

Pirmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse startavo pajėgiausios Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė. Lietuvės žaidynes pradėjo komandinėje sprinto rungtyje, tačiau jau pirmajame etape privalėjo pripažinti pasaulio rekordą pagerinusių Kinijos sportininkių pranašumą.

Iš viso ketvirtfinalyje varžėsi aštuonios pajėgiausios pasaulio komandos. Lietuvės atrankos 500 metrų distanciją įveikė per 33,276 sek. ir atrankoje finišavo septintos. Lietuvių kovą dėl medalių užkirto Kinijos treko dviratininkės, kurios tame pačiame važiavime finišavo per 31,804 sek. ir pagerino pasaulio rekordą.

Nusileidusios Kinijos sportininkėms lietuvės atitinkamai tęsė kovą dėl penktosios vietos, kur susitiko su meksikietėmis Luz Daniela Gaxiola Gonzalez ir Yuli Verdugo Osuna. Lietuvės distanciją įveikė per 32,808 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė penktą vietą. Tuo tarpu meksikietės 500 metrų atstumą įveikė per 33,168 sek. ir liko šeštos.

Aukso medalius iškovojo kinės, kurios finale distanciją įveikė per 31,895 sek. ir nugalėjo Vokietijos sportininkes (31,980). Trečios liko Rusijos olimpinio komiteto sportininkės (32,252), ketvirtos olandės (32,504)