Pasaulio ledo ritulio čempionate – skandalas dėl Baltarusijos vėliavų

Istorinė Baltarusijos vėliava

Kaimyninės Latvijos sostinėje Rygoje vykstantis pasaulio ledo ritulio čempionatas prapliupo aistromis ne tik kovomis ant ledo, bet ir užkulisių intrigomis. Viena tokių susijusi su neseniai vykusiais įvykiais Baltarusijoje, kuomet priverstinai Minske buvo nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Istorija visuomenei yra plačiai žinoma, o jos atgarsiai skandalu pakvipo ir Latvijoje.

Rygos meras Martinis Stakis ir užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius pirmadienį prie viešbučio „Radisson Blu Hotel Latvija“ valstybinę Baltarusijos vėliavą pakeitė istorine, kuri buvo demonstruojama per protestus praėjusių metų vasarą, siekiant nugriautį Aleksandro Lukašenkos režimą. Toks Latvijos politikų žingsnis – siekis paremti neteisėtai sulaikytą Baltarusijoje didelę įtaką visuomenei turinčio „Nexta“ kanalo įkūrėją ir lyderį Romaną Protasevičių.

Tarptautinės ledo ritulio federacijos vadovas (IIHF) Rene Faselis reagavo akimirksniu, pareikšdamas, kad Latvija turi grąžinti valstybinę vėliavą prie viešbučio, kuriame apsistojusi Baltarusijos rinktinė, o „Riga“ arenoje valstybinė Baltarusijos vėliava į istorinę keičiama nebus. R. Faselis liepė Latvijai arba pašalinti baltą ir raudoną Baltarusijos vėliavą tose vietose, kur kabo IIHF ir ledo ritulio čempionato simbolika, arba nukabinti pastarąją.

Panašu, kad Rygos meras pasirinko ryžtingai.

„IIHF prezidentas paprašė pakeisti baltarusių laisvės vėliavas režimo vėliavomis arba pašalinti IIHF vėliavas. Turime pasirinkti, ką palaikyti: žmones, siekiančius laisvės, ar diktatorių. Pašalinsime IIHF vėliavas.“, – teigė M. Stakis.

Tokią poziciją išreiškęs Latvijos meras jau gavo tūkstančius palaikomųjų laiškų iš viso pasaulio. Vis dėlto, dvišalio skandalo tarp Latvijos ir Baltarusijos, panašu, išvengti nepavyks.

Minskas jau įsakė savo diplomatams palikti režimui nedraugišką Pabaltijo šalį, o reaguodama į tai Ryga atsakė identišku veiksmu.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts