Politika sporte: sužinojęs varžovo tautybę iš olimpinių žaidynių pasitraukė sportininkas

Tokijo olimpines žaidynes sukrėtė skandalas. Vyrų dziudo iki 73 kg varžybose po burtų ceremonijos iš olimpinių žaidynių nusprendė pasitraukti Alžyro sportininkas Fethi Nourine.

Burtai lėmė, kad alžyrietis pirmajame etape ant tatamio turėjo susiremti su Sudano atstovu Mohamedu Abdalarasooli. Tuo tarpu antrajame varžybų etape sportininko būtų laukęs Izraelio kovotojas Toharas Butbulas. Pasak iš žaidynių pasitraukusio sportininko trenerio būtent ši priežastis ir yra, kodėl sportininkas nebetęsė kelionės Tokijuje.

„Mums nepasisekė su burtais. Mums būtų tekę kovoti su Izraelio sportininku, todėl privalėjome pasitraukti. Mes priėmėme teisingą sprendimą.“,- apie savo auklėtinio pasitraukimą iš olimpinių žaidynių kalbėjo sportininko treneris Amaras Ben Yaklifas.

Tai jau nebe pirmas incidentas, kai su Izraelio sportininku atsisakoma kovoti. 2019 metais vykusiame pasaulio čempionate Fethi Nourine taip pat atsisakė kovoti su izraeliečiu Toharu Butbulu.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts