Nė vieno tritaškio nepataikęs „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę bei Europos taurės grupėje liko antras

Šį vakarą paskutines Europos taurės grupių etapo rungtynes sužaidė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.

Vilniečiai išvykoje nepataikė nė vieno tritaškio, tačiau tai nesutrukdė jiems iškovoti pergalės 71:69 prieš Limožo „CSP“ klubą bei užėmė antrąją vietą C grupėje.

Susitikimą Vilniaus ekipa pradėjo netradiciniu startiniu penketu, kuriame buvo Artūras Jomantas ir neseniai po traumos atsigavęs Egidijus Mockevičius. Pastarasis sėkmingai pradėjo mačą ir pelnė pirmuosius keturis savo komandos taškus, tačiau pirmajame kėlinyje pranašumo svečiams susikurti nepavyko ir po dešimties minučių „CSP“ turėjo vieno taško pranašumą (16:17).

Antrojo kėlinio pradžioje prancūzai įgijo penkių taškų pranašumą (16:21), tačiau į aikštę sugrįžęs E. Mockevičius pradėjo dominuoti po krepšiais ir neleido varžovams dar labiau padidinti persvaros. Vidurio puolėjo atkovoti kamuoliai puolime bei sėkmingas žaidimas leido vilniečiams po dviejų kėlinių neatsilikti prieš varžovus – rezultatas buvo lygus (35:35).

Per pirmuosius du kėlinius vos per dešimt minučių aikštėje E. Mockevičius surinko 9 taškus, atkovojo 7 kamuolius (4 puolime), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Trečiąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo šešiais taškais be atsako, tačiau po kelių klaidų ir E. Mockevičiaus nesportinės pražangos „CSP“ sugebėjo atsakyti savo spurtu 9:0 ir susigrąžino persvarą į savo rankas (45:49). Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi Loukas Mavrokefalidis, kuris pelnė septynis taškus ir padėjo „Lietuvos rytui“ po trijų kėlinių turėti trijų taškų persvarą (58:55).

Paskutiniame kėlinyje netrūko klaidų ir netaiklių metimų, tačiau vilniečių laimei jie visą kėlinį turėjo 1-4 taškų pranašumą. Likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes „Rytas“ pirmavo keturiais taškais (69:65), o tuomet beveik keturias minutes abu klubai nesugebėjo pelnyti taškų, kol galiausiai tylą nutraukė Axelio Bouteille tritaškis, kuris sumažino svečių pranašumą iki minimumo.

Atsakomojoje atakoje po krepšiu kamuolį gavo Artūras Jomantas, kuris pelnė taškus ir po krepšio bei padidino persvarą iki trijų taškų (71:68). Likus žaisti šešias sekundes Rimas Kurtinaitis nusprendė varžovus stabdyti pražanga ir tokia taktika pasiteisino: tik pirmąjį baudos metimą pataikęs Danny Gibsonas neleido savo klubui maksimaliai sumažinti pranašumo, o kamuolį atsikovojo L. Mavrokefalidis. Po R. Kurtinaičio minutės pertraukėlės varžovai paskutiniu momentu net nebandė prasižengti ir pergalę iškovojo „Lietuvos rytas“.

Pergalės „Lietuvos rytui“ nesutrukdė iškovoti ir tragiškai mesti tritaškiai metimai: visus šešioliką tolimų metimų prametę vilniečiai nė karto nepasižymėjo iš tolimos distancijos.

Svečių gretose net septynis kamuolius puolime per 18 žaidimo minučių atsikovojęs E. Mockevičius sužaidė geriausią mačą Lietuvoje ir jį pabaigė su dvigubu dubliu (13 taškų, 10 atkovotų kamuolių) bei 24 naudingumo balais.

„CSP“ komandos lietuvis Tautvydas Lydeka liko nepastebimas: per 19 minučių surinko 3 taškus (1/2 dvit., 1/2 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Po šios pergalės tapo aišku, kad C grupėje vilniečiai užims antrąją poziciją.