Pasiruošimas baigtas: Lietuva dar kartą sutriuškino Dominikos Respubliką

Lietuva sėkmingai pabaigė pasiruošimo etapą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiandien sužaidė paskutines draugiškas rungtynes prieš Tokijo žaidynių atranką, kuriose triuškinančiu rezultatu 95:69 (25:22, 20:13, 28:17, 22:17) antrą kartą įveikė Dominikos Respublikos krepšininkus.

Mačo pradžioje Lietuviai stengėsi kuo daugiau išnaudoti Jona Valančiūną ir pastarasis per septynias pirmojo kėlinio minutes pelnė net 11 taškų. Tiesa, svečiai taip pat demonstravo gana kokybišką žaidimą ir ilgą laiką pirmojo kėlinio metu buvo priekyje, tačiau dėka galingo Jono žaidimo pirmo kėlinio pabaigoje mūsų šalies rinktinė perėmė iniciatyvą bei išsiveržė į priekį – 25:22.

Antrasis varžybų ketvirtis prasidėjo penkiais Luko Lekavičiaus taškais be atsako ir skirtumas išaugo iki aštuonių taškų. Toliau abi komandos keitėsi taikliomis atakomis ir pranašumas nekito iki pat kėlinio pabaigos, kuomet likus vienai minutei Tomas Dimša pataikė dvitaškį, o mūsiškiai pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį dviženkliu taškų skirtumu – 45:35.

Trečiasis varžybų ketvirtis tapo lemiamas. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai nei kiek nemažino apsukų ir pradėję taikliai atakuoti iš trijų taškų zonos, skirtumą padidino iki 21 taško – 73:52. Demonstruojant puikų puolimą ir geležinę gynybą paskutinis ketvirtis tapo tik formalumu ir mūsiškiai dar kartą šventė pergalę triuškinančiu rezultatu 95:69.

Tai buvo paskutiniosios draugiškos varžybos prieš Tokijo žaidynių atrankos turnyrą Kaune, kuris vyks birželio 29 – liepos 4 dienomis. Pirmąsias rungtynes mūsų šalies krepšininkai žais prie Venesuelos rinktinę, birželio 29d.